Rum kubański – kultowy alkohol na mapie naszego kraju!

Z czym kojarzy nam się rum? Na ogół właśnie z Kubą, która jest największym eksporterem rumu, na cały świat. Kuba właściwie żyje w dużym stopniu z produkcji rumu i jego eksportu zarówno do Europy, jak i do Ameryki. Dzięki temu, do naszych krajów spływa alkohol, który jest ściśle ograniczony w produkcji, ze względu na objętość samej Kuby, która nie jest duża. Dlatego tez, oryginalny rum kubański, jest niezwykle drogi, ale także i niepowtarzalny pod względem smaku.

Czy rum kubański jest dostępny w Polsce?

Jest to z pewnością podstawowe pytanie dla osób, które zainteresowały się tematem rumu kubańskiego i chcą skorzystać go w nienaruszonej formie, czyli w oryginalnej recepturze. Oczywiście, rum kubański jest dostępny w naszym kraju, jednakże jest on dostępny głównie przez Internet, a także w sklepach specjalistycznych. Jeśli chodzi o rum kubański, który jest produkowany na bazie receptury z tego kraju, jest on dostępny również i w marketach, jednakże nie ma już w sobie tego czegoś, czyli pierwiastka prawdziwości.

Oczywiście należy liczyć się z tym, że rum kubański, który jest importowany bezpośrednio z kuby, swoje będzie kosztował. Jest to jednak rodzaj alkoholu, który jest ściśle limitowany pomimo tego, iż wypływa on do innych kontynentów. Jego stworzenie jest bardzo tanie, jednakże cała logistyka która idzie za transportem tego rumu sprawia, że jest on o wiele droższy od tego rumu, który produkuje się bezpośrednio w Europie, lecz na bazie receptury rumu z Kuby.

Jaki rum kubański wybrać na początek?

Jeśli zainteresował Cię mocno temat rumu kubańskiego, warto jest zapoznać się dokładnie z jego historią, ale także i rozpocząć od degustacji rumu kubańskiego, który jest robiony na bazie tej samej receptury, lecz w Europie. Pozwoli nam to wejść w świat rumu i poznać jego podstawowe smaki, a następnie zgłębiać to coraz bardziej wyrafinowane wersje rumu, które będziemy mogli odkrywać podczas smakowania kolejnych butelek tego wspaniałego trunku.

W pewnym momencie sami odczujemy, że chcemy sprawdzić, czym jest prawdziwy rum kubański, skutkiem czego sięgniemy po produkty, które są odpowiednio wytworzone właśnie w tym kraju i pochodzą wprost z niego. Będzie to zdecydowanie droższy zakup, jednak sami przekonamy się o tym, że walory smakowe różnią się bardzo mocno.

Finalnie, jeśli rum kubański jest naszym docelowym smakiem, możemy mieszać jego wersje w zależności od miejsca, daty i okazji, która sprzyja nam ku temu, aby w danym momencie wypić rum.