Zielona herbata – najlepszy napój dla każdego

Każdy z nas pije herbatę. Jest to najpopularniejszy napój po wodzie, który można podawać nawet małym dzieciom. Warto zwracać uwagę na to, jaką herbatę parzymy, ponieważ ma to ogromne znaczenie. Zdecydowanie poleca się picie herbaty zielonej, ponieważ ma ona wiele właściwości prozdrowotnych. Przykładem może być bardzo popularna, z uwagi na swój aromat herbata sencha, którą bez trudu można znaleźć w sklepie. Jakie działanie ma zielona herbata i dlaczego warto ją pijać codziennie?

Herbata sencha – zielona herbata pełna zalet

Warto pamiętać o tym, że zielona herbata jest bogata w szereg cennych dla naszego zdrowia składników, a wśród nich znajdują się polifenole o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Pijąc zieloną herbatę wspomagamy więc układ naczyniowo-krwionośny, zmniejszamy ryzyko zawału serca, udaru, czy chorób takich jak miażdżyca. Polifenole wykazują również działanie przeciwnowotworowe i doskonale działają na wygląd skóry, włosów, czy paznokci. Zapobiegają starzeniu się komórek, czemu zawdzięczamy piękny i promienny wygląd. Poza tym, herbaty zielone jak sencha obniżają poziom cukru we krwi, jeśli wypijamy przynajmniej dwie – trzy filiżanki w ciągu doby. W zależności od tego, jak długo będziemy parzyć zieloną herbatę, może mieć działanie uspokajające lub pobudzające, z uwagi na zawartość teiny.

Zielona herbata na odchudzanie

Niektóre badania dowodzą, że warto popijać zieloną herbatę, jeśli planujemy odchudzanie. Zawarte w niej składniki umożliwiają szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, co ma kluczowe znaczenie dla zrzucenia nadmiarowych kilogramów. Najlepiej wybrać herbatę liściastą i zwrócić uwagę na sposób jej parzenia. Zielonej herbaty nie zalewa się wrzątkiem i warto pilnować odpowiedniego czasu. Oczywiście samo popijanie zielonej herbaty nie przyniesie spektakularnych efektów. Trzeba do tego dołączyć odpowiednią ilość ruchu – najlepiej na świeżym powietrzu, jak również zbilansowaną dietę o odpowiedniej kaloryczności. Wówczas można oczekiwać na spadek pierwszych kilogramów.